Блог по ревматологии
Новое и актуальное в лечении заболеваний соединительной ткани и опорно-двигательного аппарата
Gout

Ниркова недостатність є вагомим фактором ризику для подагри і бар’єром для оптимально призначеного лікування. Багато з препаратів, що застосовуються в терапії подагри,  вимагають регулювання дози і режиму застосування у хворих з нирковою недостатністю.

У листку-вкладишу до препарату Фебуксостат (базуючись на результатах клінічних досліджень І–ІІІ фази в 2008 г., фебуксостат під торговою назвою Adenuric/Аденурік компанії «Menarini — Von Heyden GmbH» схвалений Европейським агентством по лікарським засобам (European Medicines Agency — EMA), а тепер наявний і в Україні під торговою назвою Аденурік® з 2015р.,прим.автора) йдеться мова про те, що «немає необхідності регулювання дози у пацієнтів з легким та помірним ступенем ниркової недостатності (ШКФ, Clcr 30 до 89 мл/хв) і що немає достатньої кількості даних про хворих з тяжкою нирковою недостатністю (ШКФ, CLCR менше 30 мл / хв ). Отже, слід з обережністю призначати препарат таким хворим.
becbce8427e0e5799adcefd854fc440a
«Ниркові» побічні дії, пов’язані з прийомом препарату,  включають гематурію, сечокам’яну хворобу, полакіурію, протеїнурію, ниркову недостатність, олігоурію, тубулоінтерстіціальний нефрит.

Дані щодо безпеки і ефективності Фебуксостату у пацієнтів з помірною та тяжкою нирковою недостатністю (ШКФ ≥ 15 до <50 мл / хв) обмежені. Сааг і його колеги вивчили 96 хворих з помірною та важкою нирковою недостатністю і подагрою протягом 12 місяців в рандомізованому, подвійному сліпому, плацебо-контрольованому дослідженні з використанням Фебуксостату 30 мг два рази на добу, Фебуксостат 40/80 мг, та плацебо.

Після 12 місяців рівні сироваткового креатиніну були однакові в обох групах Фебуксостату  в порівнянні з плацебо. Однак кількість хворих з рівнем сечової кислоти <6,0 мг/дл був достовірно вищим в обох групах Фебуксостату в порівнянні з плацебо.

Таким чином, Фебуксостат є ефективним і добре переноситься у хворих на подагру з помірною та важкої нирковою недостатністю. Коригування початкових доз не потрібне.

 

Джерело: Arthritis Rheumatol. 2016 Feb 19. doi: 10.1002/art.39654.Impact of Febuxostat on Renal Function in Gout Subjects with Moderate-to-Severe Renal Impairment. Saag KG1, Whelton A2, Becker MA3, MacDonald P4, Hunt B4, Gunawardhana L4.

 

Мирослава Кулик

Врач-терапевт, ревматолог

Facebook 

Добавить комментарий