Блог по ревматологии
Новое и актуальное в лечении заболеваний соединительной ткани и опорно-двигательного аппарата
bfb3565e16ef3ca44052a8e94b6738f3_1

Водні або наземні вправи забезпечують  деякий короткостроковий знеболюючий ефект при остеоартриті кульшового суглоба, згідно з новим оглядом, що був опублікований в Британському журналі спортивної медицини.

Американські лікарі встановлюють три мільйони нових випадків остеоартриту щороку. Найбільш уразливими до цього захворювання є люди старшого віку, ті, що мають ожиріння, попередні травми суглобів, слабкі м’язи або генетичні чинники ризику розвитку ОА.

Дослідники під керівництвом Кей М. Кросслі Університету Ла Троуб в Bundoora, Австралія, провели огляд 19 досліджень, що включали в себе тестування вправ на водній основі або наземної терапії та мануальної  терапії в лікуванні болю в кульшовому суглобі, 10 з яких були розроблені спеціально для огляду саме остеоартриту кульшових суглобів. Для кращої верифікації досліджувався лише біль, а не функціональний статус суглобів, який також поліпшується при фізичній активності.

Чотири дослідження показали короткостроковий ефект до трьох місяців, водні вправи показали мінімальне покращення в подоланні болю. Шість досліджень мали подібні результати щодо наземних фізичних вправ в короткостроковій перспективі, проте не було виявлено доказів на користь середньострокової або довгострокової перспективи після закінчення терапії.

Мануальна терапія, яка включає в себе власне мануальну терапію, активне розтягування і масаж, як виявляється, не забезпечує додаткових ефектів сама по собі або в поєднанні з фізичними вправами, про що також повідомлялось дослідниками в Британському журналі спортивної медицини.

Отже, 12-тижнева програма з вправами, в тому числі на розтягнення, зміцнення м’язів і збільшення діапазону рухів в суглобах три рази на тиждень є корисною.

 

 Джерело: http://www.reuters.com/article/us-health-hips-arthritis-idUSKBN0TU2O720151211

Мирослава Кулик

Врач-терапевт, ревматолог

Facebook 

Добавить комментарий