Блог по ревматологии
Новое и актуальное в лечении заболеваний соединительной ткани и опорно-двигательного аппарата
filgobinit

Згідно ІІв фази дослідження, монотерапія Філготінібом на 12 тиждень дослідження дала 72% відповідей за критеріями ACR20 у пацієнтів на ревматоїдний артрит, і 79% відповідей в комбінації з метотрексатом.

«Інгібітори янус-кіназ (JAK1) призводять до дозо-залежного підвищення гемоглобіну в обох дослідженнях, та у декількох пацієнтів також було виявлено підвищення креатиніну, що також корелювало зі зміною дози», зазначив Dr. Arthur Kavanaugh, професор клінічної медицини і директор Центру Інноваційної Терапії Університету Каліфорнії, Сан Дієго.

Дослідження з Філготінібу, першого селективного інгібітора янус-кіназ, розпочалися в 2013 році. Перше дослідження (DARWIN I) порівнювало ефективність Філготінібу з фіксованою дозою метотрексату з групою метотрексату і плацебо у 594 хворих на ревматоїдний артрит. Інше дослідження (DARWIN IІ) порівнювало монотерапію Філготінібу з гурпою плацебо у 283 хворих, що не відповіли на терапію метотрексатом. Пацієнти в обох дослідженнях мали вік приблизно 55 років, з встановленим діагнозом протягом 7-10 років, активність за шкалою DAS28-CRP 6-6,2.

Ефективність лікування Філготінібом з метотрексатом статистично перевищує групу метотрексату з плацебо в дозах 100 мг один раз на день (на 12 тиждень — ACR 20, 64% проти 44%; р = 0,044), 200 мг один раз на день (69%; р менше, ніж 0,01 ), і 100 мг два рази на день (79%; р менше 0,0001), говорить л-р Westhovens.

Монотерапія Філготінібом також випередила лікування в групі плацебо на 12 тижні дослідження ACR 20 у всіх трьох випробуваних доз — 50 мг один раз на день (67% проти 29% у групі плацебо), 100 мг один раз на день (66%), і 200 мг один раз на в день (72% р менше, ніж 0001), зазначив Dr. Kavanaugh.

Рівні серйозних побічних реакцій були співставні в групі Філготінібу та плацебо. Демонстративно, Філготініб не викликав серйозної лімфопенії в обох дослідженнях. «Незначно знизилися рівень нейтрофілів в порівнянні з плацебо, через 24 тижнів лікування, але це не збільшувало ризик серйозних інфекцій, хоча був один випадок шкірного оперізуючого герпесу», сказав л-р. Kavanaugh. «Те саме стосується підвищення рівня креатиніну, що було, як правило, м’яке і клінічно незначуще», додав він. Причина підвищення креатиніну залишається невідомою.

В обох дослідженнях було зазначено підвищення рівня гемоглобіну. Пацієнти, як правило, мали «незначне» збільшення рівня ліпідів у крові, але вплив на рівень холестерину ЛПВЩ були вищими, ніж для холестерину ЛПНЩ, зазначив лікар Westhovens.

Переклад Кулик М.С.

Джерело ACR ANNUAL MEETING

Мирослава Кулик

Врач-терапевт, ревматолог

Facebook 

Добавить комментарий