Блог по ревматологии
Новое и актуальное в лечении заболеваний соединительной ткани и опорно-двигательного аппарата
webmd_composite_image_of_bronchitis_1

Результати випробування faSSinate були опубліковані в журналі Lancet, показуючи, що лікування за допомогою Актемри (тоцілізумабу) призвело до зменшення товщини шкіри і поліпшення функції легенів у пацієнтів з системною склеродермією (ССД).

Це дослідження  раніше було викладене на засіданні Американського коледжу ревматологів (ACR) в 2015 році. Воно є першим плацебо-контрольованим випробуванням II фази Актемри для лікування ССД.

Вісімдесят сім пацієнтів з прогресуючою ССД були зараховані до фазі II багатонаціонального рандомізованого подвійного сліпого плацебо-контрольованого «faSScinate» дослідження. Пацієнти випадковим чином отримували або щотижневі підшкірні введення тоцілізумабу в дозі 162 мг (n = 44) або плацебо (n = 43) протягом 48 тижнів, а потім — щотижнево тоцілізумаб протягом 48 тижнів у відкритій фазі.

Клінічно значиме зниження модифікованого індексу Scores Rodnan шкіри (MRSS) було зафіксовано в групі Актемри в порівнянні з групою плацебо протягом 48 тижнів. Крім того, пацієнти в групі Tocilizumab мали зниження функціональної здатності легень в порівнянні з пацієнтами, які отримували плацебо. Тобто, під час дослідження не було зазначено будь-яких нових проблем щодо безпеки препарату у цієї категорії хворих.

«Це дослідження підтверджує важливу роль Актемри в лікуванні прогресуючої системної склеродермії,» сказав провідний дослідник д-р Дінеш Кханна, професор внутрішньої медицини у відділенні ревматології та директор Університету Мічигану з проблем склеродермії. «Після 48 тижнів лікування пацієнтів, які отримували Актемру, було зафіксоване зменшення склерозу шкіри в порівнянні з пацієнтами, які отримували плацебо. Ці результати доводять  потребу в дослідженні III фази Актемра для лікування системної склеродермії.

Більш детальну інформацію можна  знайти на сайті ClinicalTrials.gov — NCT02453256.

 

 

Джерело: http://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(16)00232-4/abstract

Мирослава Кулик

Врач-терапевт, ревматолог

Facebook 

Добавить комментарий